Farsi  |  English
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی/اخبار/فولاد هرمزگان پیشرو در IOT
فولاد هرمزگان پیشرو در IOT فولاد هرمزگان پیشرو در IOT (تعداد بازدید : 549)
مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان :
فولاد هرمزگان پیشرو در IOT//فولاد هرمزگان پیشگام در انقلاب صنعتی چهارم
مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان در گفت و گو با خبرگزاری بُرنا ، گفت : همایش IOT در راستای شناخت فرصت هایی که  انقلاب صنعتی چهارم پیش روی ما قرار می دهد برگزار شد .
به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مجید نوک زاده ادامه داد : شرکت فولاد هرمزگان از ابتدا بعنوان یک رویکرد کلان صنعت فولاد به موضوع استفاده حداکثری از ظرفیت تکنولوژی های نوین، بکارگیری سیستم های اطلاعاتی یکپارچه  و استفاده از سیستم های پشتیبان مدیریت در تصمیم گیری توجه و نگاه خاصی داشته است .
نوک زاده با بیان اینکه در راستای این رویکرد کلان،  پیشرفت تکنولوژی با ظهور مفاهیمی جدید مانند انقلاب صنعتی چهارم ، هوشمند سازی فرآیندها ،  اینترنت اشیاء همراه بوده است ، عنوان کرد :  با توجه به ماهیت شرکت فولاد هرمزگان که یک کارخانه صنعتی و تولیدی است شناخت راهکارهای انقلاب صنعتی چهارم جزو استراتژی های این کارخانه به عنوان  پیشرفته ترین کارخانه فولادی کشور است .
وی با اشاره به اینکه در فولاد هرمزگان  اتوماسیون حائز اهمیت زیادی است ، افزود : در راستای شناخت فرصت هایی که  انقلاب صنعتی چهارم پیش روی ما قرار می دهد  همایش IOT برگزار شد .
مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان بیان داشت : شرکت ایریسا همایش IOT را  با هدف معرفی و ایجاد ذهنیت صحیح از انقلاب صنعتی چهارم ، اینترنت اشیاء و کاربردهای آن در صنعت، جهت شناسایی فرصت ها و تعریف نقشه راه برگزار کرد .


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : موضوع انقلاب صنعتی چهارم موضوع جدیدی است و صحبت از عملیاتی شدن آن امروز زود است، زیرا نه تنها در کشور ما بلکه در دنیا مفهوم جدیدی است .
مدیر فناوری اطلاعات فولاد هرمزگان اظهار داشت : با توجه به نقش محوری که در گروه فولاد مبارکه به عهده شرکت ایریسا گذاشته ایم، طبیعتا سعی خواهیم کرد که از دانش شرکت های داخلی و خارجی برای استفاده از تجارب موفق و برنامه ریزی دقیق تر برای ورود به این حوزه استفاده کنیم و این مسئولیت را به شرکت ایریسا محول کرده ایم .
وی استقبال را به دلیل جذاب و جدید بودن مطالب، خوب تشریح کرد و ادامه داد : با توجه به اینکه فولاد هرمزگان یک کارخانه عملیاتی است امکان حضور تمام کارکنان در این همایش نبود و عمدتا واحدهای مرتبط مانند فناوری اطلاعات، اتوماسیون، دفاتر فنی و کارشناسان بخش های مرتبط شرکت در همایش حضور دارند .
نوک زاده  با بیان اینکه حمایت مدیران ارشد شرکت از برگزاری همایش بسیار خوب بوده است ، تصریح کرد : در این همایش بیشتر به مباحث فنی پرداخته شد و انشاء الله در گام های بعدی مباحث کلان و مدیریتی برای مدیران ارشد شرکت ارائه می شود . 


مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان ایجاد امکان تبادل نظر و اطلاع یافتن از آخرین فعالیتهای پژوهشی و کاربردی در حوزه اینترنت اشیا در ایران و جهان، گسترش پژوهش و ارتقای کاربردها و کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت اشیا در ایران، ایجاد همگرایی بیشتر میان مراکز علمی-پژوهشی و مراکز صنعتی با محوریت زیرساختها و کاربردهای اینترنت اشیاء از دیگر اهداف مهم برگزاری این همایش خواند.


گفتنی است این همایش یک روزه  با میزبانی فولاد هرمزگان و با حضور فعالین صنعتی استان در سالن همایش دانشکده مهندسی کشتی سازی و صنایع دریایی امیر کبیر در بندرعباس  برگزار شد.

تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
منبع :نظرات:


طراحی سایت از پارسیان مهر
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد هرمزگان می باشد