Farsi  |  English
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
صفحه اصلی/مراسم تجلیل از آتش نشانان فولاد هرمزگان برگزار شد
مراسم تجلیل از آتش نشانان فولاد هرمزگان برگزار شد مراسم تجلیل از آتش نشانان فولاد هرمزگان برگزار شد  (تعداد بازدید : 1879) مدیر عامل فولاد هرمزگان با ارائه طرح ((بذر پیشنهاد)) گفت : آموزش ، ارتباط موثر با پرسنل و استفاده از ذهن خلاق آن ها در حل مشکلات،  مهمترین برنامه های آینده در افزایش ایمنی و کاهش بروز حوادث در فولاد هرمزگان باشند.

به مناسب روز ایمنی و آتش نشانی و تجلیل از آتش نشانان مراسمی با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران شركت فولاد هرمزگان در محوطه آتش نشانی اين شركت برگزار شد .

مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه این مراسم ، طی سخنانی ضمن تشکر از زحمات واحد ایمنی و واحدهای ذیربط در کنترل حوادث ، ابراز امیدواری کرد آتش نشانی فولاد هرمزگان با همکاری همه واحدها ، همیشه واحدی شاداب و سرزنده باشد تا در صورت بروز مشکلات و حوادث غیر مترقبه با اقتدار ظاهر شود. مهندس ارزانی خاطرنشان کرد: باید از حوادث درس گرفت و با مستند سازی و شبیه سازی آن ها و آموزش ، و هچنین ارتباط موثر با پرسنل و استفاده از ذهن خلاق آن ها ،درصد بروز حوادث را کاهش دهیم . وی در این راستا طرح ((بذر پیشنهاد)) را ارائه نمود و در تشریح این طرح گفت : ما باید مشکلات را شناسایی و هر بار یکی از آن ها را مطرح کنیم و پیشنهادات پرسنل را در خصوص حل مشکل بشنویم سپس از بین آن ها بهترین راه کار را انتخاب کرده و از پیشنهاد دهنده تقدیر کنیم .و اگر آن پیشنهاد قابلیت اجرایی شدن داشت حتما اجرا کنیم .

وی همچنین از ورود دو دستگاه خودروی جدید آتش نشانی به ناوگان آتش نشانی هرمزگان در آینده نزدیک خبر داد .

در ادامه مدیر ایمنی بهداشت و محيط زيست شرکت فولاد هرمزگان گزارشی از اقدامات واحد آتش نشانی از ابتدای سال 90 تا کنون، به مدیرعامل ارائه داد . مهندس صالحي در این گزارش، اوج حوادث را در سال های 93 و 94 اعلام كرد و دلیل اصلی آن را استفاده از گندله خارجی دانست. وي با تشریح نمودار حوادث در فولاد هرمزگان با بیان اینکه از سال 95 تا کنون این نمودار  ، کاهشی بوده. ، از اجرایی شدن نظام پیشنهادات ایمنی با نام ((کارت سبز)) در آینده نزدیک خبر داد.

در ابتدای این مراسم ، مدعوین از امکانات آتش نشانی شرکت بازدید و در جریان توانایی های این واحد قرار گرفتند . در ادامه با دستور مدیرعامل، مانور امداد و نجات با عنوان لبيك يا خامنه اي و با رمز يا حسين آغاز و پرسنل آتش نشانی با همکاری حراست و اورژانس با انجام حرکات نمایشی خودرو، فرود با طناب از ساختمان سه طبقه، پرش از ارتفاع ، اطفا حریق با آب از بالای ساختمان ، خاموش کردن آتش درون لوله با کف و ... در کمتر از سه دقیقه  سناریوی عملیات اطفا حریق و امداد و نجات را اجرا کردند .

در پایان این مراسم ، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان از پرسنل برتر ایمنی و آتش نشانی ،با اهدای گل و  لوح یادبود، تجلیل کرد .


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
منبع :نظرات:


طراحی سایت از پارسیان مهر
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد هرمزگان می باشد