Farsi  |  English
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی/تحلیل آماری واردات فولاد ترکیه در سال 2017
تحلیل آماری واردات  فولاد ترکیه در سال 2017 تحلیل آماری واردات فولاد ترکیه در سال 2017 (تعداد بازدید : 459)

طی ده سال گذشته ، ترکیه یکی از کشورهای مهم برای تجارت محصولات فولادی بوده است و نهمین وارد کننده بزرگ فولاد نیز در جهان می باشد.

ترکیه در سال ۲۰۱۷ به مقدار ۴/۱۳ میلیون تن واردات فولاد داشته و نسبت به سال ۲۰۱۶ که حجم وارداتش ۴/۱۵ میلیون تن بوده، ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که ارزش واردات فولاد ترکیه در سال ۲۰۱۷ با افزایش ۱۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ از ۸ میلیارد دلار به ۹ میلیارد دلار رسیده است. تولید فولاد خام ترکیه طی سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با ۱۳ درصد رشد به ۵/۳۷ میلیون تن رسید. در سال ۲۰۰۹ اختلاف حجم تولید و مصرف ظاهری فولاد در ترکیه 1/۷ میلیون تن ( ۲۸درصد تولید بیشتر ) بود که در طی هفت سال بعد از آن این اختلاف به طور پیوسته درحال کاهش بوده است . در سال ۲۰۱۶ مصرف فولاد ترکیه به مقدار کمی ( حدود ۲۰۰ هزار تن ) از حجم تولید آن کشور پیشی گرفت. اما  در سال ۲۰۱۷ در کنار افزایش مصرف فولاد، تولید خود را نیز افزایش داد.

بیشترین صادرات فولاد به ترکیه را روسیه با ۲۸ درصد (۷/۳ میلیون تن )، اوکراین با ۱۱ درصد ( ۴/۱ میلیون تن)، کره با ۷ درصد ( ۹۵۱ هزار تن ) و چین با ۶ درصد
 (۸۵۳ هزار تن) داشته اند.

در بین کشورهای بزرگ صادرکننده فولاد به ترکیه، در سال ۲۰۱۷ روسیه و اکراین و رومانی بیشترین میزان صادرات خود را به ترکیه عرضه کردند که سهم روسیه به مراتب بیشتر است . حجم واردات ترکیه در سال ۲۰۱۷ کمتر از نیمی از واردات ایالات متحده به عنوان بزرگترین وارد کننده فولاد جهان بود. نمودار 1 بزرگترین صادرکنندگان محصولات فولادی به ترکیه در سال 2017 را نشان میدهد.
                                                                                                     

حجم محصولات مختلف فولادی وارداتی ترکیه از کشورهای صادرکننده به آن متفاوت است. بزرگترین قسمت از واردات فولاد ترکیه مربوط به محصولات تخت است به طوریکه درسال ۲۰۱۷ ، ۶۳ درصد از واردات فولاد ترکیه که معادل ۴/۸ میلیون تن می شود مربوط به محصولات تخت بوده که با توجه به سهم واردات ۵۳ درصدی محصولات تخت این کشور در سال ۲۰۱۶ ، شاهد رشد بوده است. نمودار 2 میزان صادرات کشورهای مختلف با توجه به نوع محصول فولادی را نشان می دهد.

ترکیه چهاردهمین بازار چین برای واردات فولاد در سال ۲۰۱۶ بود که در سال ۲۰۱۷ به بیست و یکمین هدف بازار صادرات چین رسید .جدول مقابل بزرگترین تولید کنندگان فولاد ترکیه را نشان می دهد:تاریخ: ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
منبع :نظرات:


طراحی سایت از پارسیان مهر
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد هرمزگان می باشد