شرکت فولاد هرمزگان
۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر
کنفرانس ها و همایش ها

اولین کنفرانس ملی ریخته گری مداوم فولاد:

ریخته‌گری مداوم یکی از فناوری‌های مهم در صنعت فولاد است، ازآنجاکه دانش ریخته‌گری در جهان به‌طور مداوم در حال تکمیل و به‌روزرسانی است باید در ارتباط با این موضوع، ارزیابی مداومی از وضعیت صنعت کشور انجام شود. با توجه به وجود بستری مناسب جهت استفاده از دانش، همفکری و تعامل شرکت‌های فولادی، انجمن‌های علمی نخبگان صنعتی و جامعه دانشگاهی کشور، فولاد هرمزگان برای اولین بار در کشور کنفرانس تخصصی ریخته‌گری مداوم فولاد را در آذرماه 98 در شهر بندرعباس برگزار نمود.

هدف اول این کنفرانس، شناسایی آخرین فناوری‌ها و دستاوردها در حوزه ریخته‌گری مداوم فولاد است. با توجه به تولید فعلی فولاد کشور (کمی و کیفی) و نیاز به توسعه خطوط فولادسازی و ریخته‌گری مداوم مطابق افق 1404 نیاز است که آخرین فناوری‌های ماشین‌های ریخته‌گری مداوم بررسی و معرفی شود همچنین آخرین دستاوردهای مواد مصرفی و تجهیزات مختلف خطوط ریخته‌گری هم در این کنفرانس موردتوجه قرار خواهد گرفت. هدف دوم، شناسایی مشکلات و نیازهای فناوری و بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد است. بومی‌سازی در صنایع، حقیقتاً فرآیندی است که نیاز به نقشه راه دارد و غایت آن استفاده بهینه از همکاری‌های بین‌المللی و ایجاد امکان تولید محصول و فناوری‌های مربوط به آن، به اشکال مختلف در داخل است.

در سند چشم‌انداز که باهدف هدایت ایران به سمت کشوری توسعه‌یافته (ایرانی که ازنظر اقتصادی، علمی و فناوری، جایگاه اول منطقه را داراست) تدوین‌شده است، ارتباط مستمر صنعت و دانشگاه باهدف دستیابی به جایگاه فوق در صنعت فولاد به‌شدت احساس می‌شود.

یکی از اهداف اساسی طبق سند چشم‌انداز 1404 کشور، دستیابی به تولید 55 میلیون تن فولاد است. بر مبنای مطالعات طرح جامع کشور، نزدیک به 80 درصد فولاد تولیدی کشور بر اساس افق 1404 توسط کوره‌های قوس الکتریک و القایی تولید می‌شود لذا دستیابی به دانش فنی و فناورانه در خصوص فرآیند ریخته‌گری مداوم، جزء ملزومات اولیه طرح توسعه فولاد ایران است که در این کنفرانس به آن پرداخته خواهد شد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با توجه به طرح توسعه‌های موجود و تبدیل استان هرمزگان به‌عنوان قطب سوم تولید فولاد کشور لزوم رشد سریع این استان در زمینه‌های مرتبط با فولاد به‌خصوص ریخته‌گری مداوم به‌شدت احساس می‌شود و باید با برگزاری کنفرانس‌های این‌چنینی جامعه صنعتی استان را به این سمت سوق داد تا علاوه بر برنامه‌ریزی لازم برای دستیابی به دانش فنی لازم، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این زمینه نیز مشخص شود.

 

در همین ارتباط دومین کنفرانس ملی ریخته‌گری مداوم کشور طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در نیمه دوم سال 1400 برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنفرانس می‌توانند به وب‌سایت iccc.hosco.ir مراجعه فرمایند.

تاریخ به روز رسانی:
1398/11/21
تعداد بازدید:
768
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شرکت فولاد هرمزگان
آدرس: بندر عباس ، کیلومتر 13 جاده بندر شهید رجایی ، شرکت فولاد هرمزگان جنوب
تلفن: 9-33530003-076 نمابر: 33550475-076
کدپستی: 7917176319
پست الکترونیکی: info@hosco.ir
تاریخ بروزرسانی
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به شرکت فولاد هرمزگان می باشد.
Powered by DorsaPortal